Celostátní soutěž umělecké a dokumentární fotografie
Fotosoutěž / Den s fotografií / Výstavy / Přednášky / Fotokronika

Fotografie můžete do soutěže přihlásit a vložit po registraci na hlavní stránce, a to od 1. 7. 2021 do 30. 9. 2021. Slavnostní vyhlášení proběhne 23. 11. 2021 na Dnu s fotografií v Bystřici nad Pernštejnem. Všichni účastníci obdrží pozvánku a volný vstup, výsledková listina bude zveřejněná na těchto webových stránkách.

1) BYSTŘICKO V DOBĚ COVIDOVÉ

regionální téma Bystřicka. Soutěžní snímky tohoto tématu musí být nafoceny na území mikroregionu Bystřicko. (http://www.bystricko.cz/mapa-pusobnosti/) Můžete portrétovat akce, dění, krajinu, architekturu, nebo také jedinečnou atmosféru – genius loci míst, která potkáváte a která neodmyslitelně patří k našemu krásnému kraji. Všechny snímky by měly v souvislosti s tématem nést podtext doby pandemie Covid-19, tedy let 2020 a 2021. Už desátým rokem sbíráme fotografie do obrazové fotokroniky našeho regionu, Bystřicka. A v tomto kontextu není důležité pouze to, zda Váš snímek vyhraje, nebo bude mezi finálovými v soutěži. Důležité je také to, že zůstane zachovaný jako portrét kraje, portrét lidí a jejich životů, portrét našeho lidského snažení a konání v daném roce 2021.

2) VODA, VODĚNKA

Volné téma, fotografie dokumentární nebo umělecká Téma je věnováno především umělecké fotografii nebo uměleckému dokumentu. Není omezeno geograficky, do soutěže lze přihlásit snímky nafocené v ČR i v zahraničí. Fotografie musí zachycovat jeden z úžasných živlů – vodu – a to v jakémkoli jejím skupenství či proměnách (kromě vodních kouzel také jako led, sníh, mlha). Vodu a její důležitost coby klíčového zdroje pro lidstvo chceme spolu s vámi pomoct připomenout a zviditelnit.

3) FOTOGRAF JUNIOR – MŮJ KRAJ

Téma do 15 let – pochlubte se svými zdařilými snímky Děti a žáci, kteří rádi fotí, si mohou své dovednosti ověřit zapojením se do soutěže. Stačí nahrát své fotografie z mobilu nebo fotoaparátu do soutěžní galerie. Na snímcích by měl být patrný cíl zachytit jedinečným způsobem krajinu, architekturu nebo lidi kraje, který je jejich domovem. Těm soutěžícím, které porota vybere do finále, zdarma vytiskneme jejich zdařilé dílo, čeká je první výstava, spousta věcných cen a voucher na půlroční fotokurz, ve kterém mohou zdokonalit své dovednosti. Takže foťte a nebojte se přihlásit a nahrát své fotky na www.fotosoutez-bystricko.cz do kategorie „junior“.

Záštitu fotofestivalu ZRCADLENÍ 2021 udělili

Ministr kultury ČR
PhDr. Lubomír Zaorálek

Radní Kraje Vysočina
Mgr. Roman Fabeš

Starosta Města Bystřice n. P.
Ing. Karel Pačiska

Předseda mikroregionu Bystřicko
Libor Pokorný

Realizaci projektu podpořili

ČEZ Město Bystřice nad Pernštejnem Kraj Vysočina Miniserstvo kultury Mikroregion Bystřicko
Hotel Ala Digitální foto magazín Logo Zoner Press Vinotéka ISSORI

Mediální partneři

FotoMosty Vysočina, regionální týdeník Tvorba webových stránek a optimalizace pro vyhledávače 4People Bystřicko