Celostátní soutěž umělecké a dokumentární fotografie
Fotosoutěž / Den s fotografií / Výstavy / Přednášky / Fotokronika

Fotografie můžete do soutěže přihlásit a vložit po registraci na hlavní stránce, a to od 1. 7. 2023 do 30. 9. 2023. Slavnostní vyhlášení proběhne 18. 11. 2023 na Dnu s fotografií v Bystřici nad Pernštejnem. Všichni účastníci obdrží pozvánku a volný vstup, výsledková listina bude zveřejněná na těchto webových stránkách.

1) BYSTŘICKO ZNÁMÉ – NEZNÁMÉ

regionální téma Bystřicka. Soutěžní snímky tohoto tématu musí být nafoceny na území mikroregionu Bystřicko. (http://www.bystricko.cz/mapa-pusobnosti/) Můžete nafotit akce, dění, krajinu, architekturu, nebo také jedinečnou atmosféru – genius loci míst, která potkáváte a která neodmyslitelně patří k našemu krásnému kraji. Všechny snímky by měly být nafoceny v souvislosti s tématem v období od minulého ročníku soutěže – tedy do roku 2021. Už jedenáctým rokem sbíráme fotografie do obrazové fotokroniky našeho regionu, Bystřicka. A v tomto kontextu není důležité pouze to, zda Váš snímek vyhraje, nebo bude mezi finálovými v soutěži. Důležité je také to, že zůstane zachovaný jako portrét kraje, portrét lidí a jejich životů, portrét našeho lidského snažení a konání v daném období.

2) ENERGIE LIDSKÉ PRÁCE

Volné téma, fotografie dokumentární nebo umělecká Téma je věnováno především umělecké fotografii nebo uměleckému dokumentu. Není omezeno geograficky, do soutěže lze přihlásit snímky nafocené v ČR i v zahraničí. Fotografie musí zachycovat člověka při práci, člověka, který svou energii předává svému dílu, práci fyzickou, práci duševní, práci strojů, jimž vdechl energii člověk...

3) FOTOGRAF JUNIOR – MOJE PRÁZDNINY

Téma do 15 let – pochlubte se svými zdařilými snímky Děti a žáci, kteří rádi fotí, si mohou své dovednosti ověřit zapojením se do soutěže. Stačí nahrát své fotografie z mobilu nebo fotoaparátu do soutěžní galerie. Na snímcích by měl být patrný cíl zachytit jedinečným způsobem své prázdninové a volnočasové zážitky. Těm soutěžícím, které porota vybere do finále, zdarma vytiskneme jejich zdařilé dílo, čeká je první výstava, spousta věcných cen a voucher na fotokurz, ve kterém mohou zdokonalit své dovednosti. Takže foťte a nebojte se přihlásit a nahrát své fotky na www.fotosoutez-bystricko.cz do kategorie „junior“.

Záštitu fotofestivalu ZRCADLENÍ 2021 udělili

Ministr kultury ČR

Záštita Kraje Vysočina

Starosta Města Bystřice n. P.
Mgr. Martin Horák

Předseda mikroregionu Bystřicko
Libor Pokorný

Realizaci projektu podpořili

ČEZ Město Bystřice nad Pernštejnem Kraj Vysočina Miniserstvo kultury Mikroregion Bystřicko
Hotel Ala Digitální foto magazín Logo Zoner Press Vinotéka ISSORI

Mediální partneři

FotoMosty Vysočina, regionální týdeník Tvorba webových stránek a optimalizace pro vyhledávače 4People Bystřicko