Celostátní soutěž umělecké a dokumentární fotografie

Fotosoutěž / Den s fotografií / Výstavy/ Přednášky / Fotokronika

Fotografie můžete do soutěže přihlásit a vložit po registraci na hlavní stránce, a to od 1. 6. 2017 do 30. 9. 2017. Slavnostní vyhlášení proběhne 18. 11. 2017 na Dnu s fotografií v Bystřici nad Pernštejnem. Všichni účastníci obdrží pozvánku a volný vstup, výsledková listina bude zveřejněná na těchto webových stránkách.

1) CESTOU NECESTOU PO BYSTŘICKU

regionální téma Bystřicka – jak vypadá náš kraj – excelentní Evropská destinace? Jak jej vidíme my a jak jej vidí návštěvníci? Téma je navázáno na Mezinárodní rok udržitelného cestovního ruchu 2017

regionální téma Bystřicka – jak vypadá náš kraj – excelentní Evropská destinace? Jak jej vidíme my a jak jej vidí návštěvníci? Téma je navázáno na Mezinárodní rok udržitelného cestovního ruchu 2017 Co nabízíme lidem, kteří přicházejí poznávat náš kraj? Jaký vztah k nim máme a jaký oni k nám? Jak se navzájem ovlivňujeme? To jsou otázky, na které mají odpovědět vaše soutěžní fotografie. Rok 2017, který byl vyhlášen Mezinárodním rokem udržitelného cestovního ruchu nás má vést k zamyšlení nad postavením nás – lidí zde trvale žijících a těch, kteří sem k nám přijíždějí jen „na návštěvu“. Je dobré si více uvědomit, že každý z nás je někde doma a jinde jen hostem. Věříme, že tyto myšlenky lze sdílet i beze slov – právě pomocí fotografie, která dokáže bez problémů přecházet hranice a bariéry a může proto být silným nástrojem poznání a porozumění mezi „hosty a domácími“. Soutěžní snímky tohoto tématu musí být nafoceny na území mikroregionu Bystřicko. (http://www.bystricko.cz/mapa-pusobnosti/)

2) ČERNOBÍLÉ EMOCE

Celostátní téma s nelehkým obsahem. Fotografie mají být zrcadlem škály lidských emocí a vztahů od černé po bílou.

Den a noc, dobro a zlo, černá a bílá. Protiklady známé a zřejmé, které vždy a všude ovlivňují život nás všech. Mezi těmito dvěma póly však existuje celá obrovská škála barev a odstínů. A stejně jako ve spektru barev, či přírodních dějů existuje nekonečné spektrum lidských pocitů, emocí a vášní. A toto je právě oblast, kterou mají zachycovat vaše letošní soutěžní fotografie. Mají nastavit zrcadlo lidem a jejich životu v situacích, které Vás jako autory oslovily či zaujaly. V žádném případě není podmínkou černobílé provedení vašich fotografií.

3) FOTOGRAF JUNIOR - MODERNÍ TECHNOLOGIE A JÁ

téma do 15 let – věci a děje nové nejen ve škole, ale také v praktickém životě očima mladých fotografů

Svět kolem nás se měnil a mění. Do našeho života vstupují nové procesy, technologie a věci dříve nevídané. Zvykli jsem si na mobily, internet, digitální vysílání televize a mnoho jiných dalších vynálezů. Proces vývoje se však nezastavuje a každý den se setkáváme s novinkami v oblasti produktů i technologií. Tyto změny se dotýkají každého z nás, mění se vztahy mezi lidmi, mění se krajina. Jak tyto změny vnímá naše nejmladší generace, která má k nim často zdá se nejblíže? Jak vidí naši nejmladší fotografové pokrok, kterému mnozí starší přestávají rozumět? A jak vůbec vypadá ten vědecko-technický pokrok? To všechno jsou otázky, na které mají odpovídat fotografie mladých tvůrců, kteří se budou chtít zúčastnit letošního ročníku fotosoutěže.

Záštitu fotofestivalu ZRCADLENÍ 2017 udělili

Ministr kultury ČR
Mgr. Daniel Herman

Hejtman Kraje Vysočina
MUDr. Jiří Běhounek

Starosta Města Bystřice n. P.
Ing. Karel Pačiska

Předseda mikroregionu Bystřicko
Libor Pokorný

Realizaci projektu podpořili

ČEZ Město Bystřice nad Pernštejnem Kraj Vysočina Miniserstvo kultury
Mikroregion Bystřicko Digitální foto magazín Logo Zoner Press fotolab Vinotéka ISSORI

Mediální partneři

FotoMosty Vysočina, regionální týdeník Tvorba webových stránek a optimalizace pro vyhledávače 4People Bystřicko