Celostátní soutěž umělecké
a dokumentární fotografie

Fotosoutěž / Den s fotografií / Výstavy/ Přednášky / Fotokronika

Fotografie můžete do soutěže přihlásit a vložit po registraci na hlavní stránce, a to od 1. 6. 2018 do 30. 9. 2018. Slavnostní vyhlášení proběhne 17. 11. 2018 na Dnu s fotografií v Bystřici nad Pernštejnem. Všichni účastníci obdrží pozvánku a volný vstup, výsledková listina bude zveřejněná na těchto webových stránkách.

1) PORTRÉT BYSTŘICKA

regionální téma Bystřicka. Soutěžní snímky tohoto tématu musí být nafoceny na území mikroregionu Bystřicko. (http://www.bystricko.cz/mapa-pusobnosti/) Můžete portrétovat lidi, krajinu, architekturu, nebo také jedinečnou atmosféru – genius loci míst, která potkáváte a která neodmyslitelně patří k našemu krásnému kraji. Do této tematické kategorie můžete také přihlásit dokumentární snímky akcí a dění na Bystřicku. Už osmým rokem sbíráme fotografie do obrazové fotokroniky našeho regionu, Bystřicka. A v tomto kontextu není důležité pouze to, zda Váš snímek vyhraje, nebo bude mezi finálovými v soutěži. Důležité je také to, že zůstane zachovaný jako portrét kraje, portrét lidí a jejich životů, portrét našeho lidského snažení a konání v daném roce 2018.

2) DÁLKY A LIDÉ

Volné téma, fotografie zachycující lidi v dálkách, nebo také dálky v lidech...

Toto téma je připraveno pro fotografy, kteří se se svým aparátem rádi toulají po cestách. Ačkoli je velkou pravdou myšlenka předsedy naší poroty pana prof. Jindřicha Štreita, dr.h.c., že „kdo nedokáže udělat dobrou fotografii ve svém nejbližším okolí, nedokáže ji udělat nikde“, chceme výše uvedeným letošním tématem otevřít možnost představit cestovatelské fotografie, fotografie vonící dálkami a exotikou. Fotografie, které ukazují lidi jiných krajů a zemí v situacích, které nás ostatní nutí se zamyslet, zasmát, podivit, užasnout.

3) FOTOGRAF JUNIOR – TA SE MI ALE POVEDLA!

téma do 15 let – pochlubte se svými zdařilými snímky

Děti a žáci, kteří rádi fotí, si mohou své dovednosti ověřit zapojením se do soutěže. Stačí nahrát své fotografie z mobilu nebo fotoaparátu do soutěžní galerie – zvláště ty fotografie, u kterých si řeknete – „ta se mi ale povedla…“ A pokud budou stejného názoru i odborní porotci, pak je úspěch zaručený, protože mladým fotografům, které porota vybere do finále, zdarma vytiskneme jejich zdařilá díla, čeká je první výstava, spousta věcných cen a voucher na půlroční fotokurz, ve kterém mohou zdokonalit své dovednosti. Takže foťte a nebojte se přihlásit a nahrát své fotky na www.fotosoutez-bystricko.cz do kategorie „junior“.

Záštitu fotofestivalu ZRCADLENÍ 2018 udělili

Ministr kultury ČR
PhDr. Ilja Šmíd

Hejtman Kraje Vysočina
MUDr. Jiří Běhounek

Starosta Města Bystřice n. P.
Ing. Karel Pačiska

Předseda mikroregionu Bystřicko
Libor Pokorný

Realizaci projektu podpořili

ČEZ Město Bystřice nad Pernštejnem Kraj Vysočina Miniserstvo kultury Mikroregion Bystřicko
Hotel Ala Digitální foto magazín Logo Zoner Press fotolab Vinotéka ISSORI

Mediální partneři

FotoMosty Vysočina, regionální týdeník Tvorba webových stránek a optimalizace pro vyhledávače 4People Bystřicko