III. ROČNÍK FOTOGRAFICKÉ SOUTĚŽE ZRCADLENÍ A PROJEKTU FOTOKRONIKY REGIONU BYSTŘICKO

třetí ročník velké fotografické soutěže Zrcadlení byl určen fotografům amatérům i profesionálům bez věkového omezení. Kladl si za cíl zapojit širokou veřejnost a návštěvníky regionu Bystřicko do aktivního dění, sledování a spoluvytváření kultury i vnímání proměn tohoto malebného kouta Vysočiny. Ve třetím ročníku projekt Zrcadlení také otevřel téma s celostátní působností, věnované netradičním pohledům na kulturní dědictví českých památek UNESCO. Projekt vytváří už třetím rokem „obrazovou fotokroniku“ – každoročně doplňovaný soubor fotografií a založil v regionu Bystřicko novou tradici v oblasti umělecké a dokumentární fotografie. Cílem je také umožnit široké obci amatérských fotografů možnost setkávání se, přístup k informacím o nejnovější fotografické technice, trendech a zpracování digitální fotografie a diskuzi na tato témata.

Soutěžní část probíhala na webových stránkách akce od 1. června do 30. září 2013.

(soutěžní snímky všech tří ročníků jsou k vidění v galerii archivu na www.fotosoutez-bystricko.cz)

Slavnostní ukončení - Den s fotografií a FotoGalavečer proběhne 23. 11. 2013 v prostorách Gymnázia v Bystřici nad Pernštejnem.

(vernisáž výstavy, přednášky, prezentace, diskuze s porotci, vyhlašovací FotoGalavečer s promítáním nominací, harmonogram Dne s fotografií – viz zveřejněná pozvánka)

Vyhlášení výsledků, zveřejnění finalistů a vítězů a jejich ocenění spolu s řadou doprovodných programů pro zájemce o kvalitní fotografii a fotografování, včetně vernisáže nejlepších fotografií III. ročníku proběhne 23. 11. 2013 v prostorách Gymnázia v Bystřici nad Pernštejnem.

Fakta o III. ročníku Zrcadlení: přihlášeno 860 soutěžních fotografií dvě témata:

1) téma regionu Bystřicko - Ohlédni se, to je tvůj kraj, EDEN, ráj
2) téma celostátní - Netradiční pohledy na památky UNESCO

Letošní, v pořadí třetí ročník soutěže se koná ve znamení zásadních změn. Byla vyhlášena dvě témata, která oslovila nejen fotografy přímo v regionu a jeho návštěvníky, ale také fotografy z celé České republiky. Prvním tématem je „Ohlédni se …“ Druhé téma s názvem „Netradiční pohledy na památky UNESCO“ bylo zaměřeno na kulturní klenoty - památky UNESCO v ČR. Právě toto téma otevřelo pomyslné dveře do regionu Bystřicka fotografům z celé republiky. Z regionálního klání fotografů se vyvinula soutěž daleko přesahující rámec kraje. Roste jak počet účastníků, tak i kvalita a množství soutěžních děl, registrovaných do soutěže. Ve III. ročníku to bylo celkem 860 soutěžních fotografií.

Pro vítěze jsou letos připraveny opět velmi hodnotné ceny. Pro nominované na Cenu odborné poroty jsou připraveny výherní poukázky na zboží Canon v hodnotě 20.000 Kč a pro vítěze Ceny veřejnosti fotoaparát Canon. Dále bude udělena Cena starosty města a připravena je řada dalších ocenění.

Pořadatel akce: KUMŠT o. s.
Webové stránky projektu: www.fotosoutez-bystricko.cz
Kontakt pro další info: Mgr. Milada Krásenská, 777 553 058

Záštitu fotofestivalu ZRCADLENÍ 2018 udělili

Ministr kultury ČR
PhDr. Ilja Šmíd

Hejtman Kraje Vysočina
MUDr. Jiří Běhounek

Starosta Města Bystřice n. P.
Ing. Karel Pačiska

Předseda mikroregionu Bystřicko
Libor Pokorný

Realizaci projektu podpořili

ČEZ Město Bystřice nad Pernštejnem Kraj Vysočina Miniserstvo kultury Mikroregion Bystřicko
Hotel Ala Digitální foto magazín Logo Zoner Press fotolab Vinotéka ISSORI

Mediální partneři

FotoMosty Vysočina, regionální týdeník Tvorba webových stránek a optimalizace pro vyhledávače 4People Bystřicko